HEMANN Gvaranal Forte tablety 80ks

Neohodnoceno

Dodá energii a sníží pocit hladu

527 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 4
HEMANN Gvaranal Forte tablety 80ks
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Funkce guarany ve výrobku přispívá:

  • k optimalizaci duševní a fyzické funkce pro lepší výkon: 

  • k správnému tukovému metabolismu – ( Gvaranal lecitin)

  • k snížení míry únavy a vyčerpání – ( Gvaranal + vit C)

  • k správné činnosti nervové soustavy  – (Gvaranal lecitin )

  • k podpoře zdravé ztráty hmotnosti – ( pří odtučn. Dietách)

INFORMACE O PŘÍRODNÍM PRODUKTU

Popis: Cucavé tablety s eukalypt. příchutí a vitaminem C

Obsahuje: 80% přírodní guarany z guaranového ořechu(obsahuje přírodní kofein) 55% DDD vit.C, inulín,sladidlo:sorbit,sukralozu
pomocné látky:mikrocelulozu,stearan hořečnatý,

Dávkování: DDD ( doporučená denní dávka ) v případě potřeby 1 – 2 tablety za den ( působí 6 – 8 hod.) Možno užívat bez časového omezení. Pro vysoký obsah guarany není určeno dětem a lidem s vysokým krevním tlakem.

Pro svou dobrou snášenlivost ve srovnání s většinou ostatních látek obsahujících kofein je podstatná vazba kofeinu obsaženého v guaraně na balastní látky. Na základě této zvláštnosti, která existuje rovněž u známého zeleného čaje, je kofein přijímán při procesu trávení ve střevech, namísto – jako u kávy – již v žaludku. Kromě toho se bohatství balastních látek ( nestravitelných rostlinných vláken ), tuků a bílkovin stará o lepší stravitelnost. Proto dochází u lidí s citlivým žaludkem jen velmi zřídka k nesnášenlivosti vůči guaraně.Za zmínku stojí i účinky guarany u vyčerpaných nebo velmi unavených lidí. I v případě značných duchovních a tělesných nároků se projevují blahodárné a výkonnost zvyšující efekty této rostliny zvlášť zřetelně. Sportovci zjišťují při jejím užívání zvýšenou výkonnost svalstva při nižším mentálním stresu a zlepšené duševní výkonnosti. Guarana rozjasňuje náladu, aniž by vyvolávala euforické stavy.  Guarana celkově povzbuzuje a zvyšuje dobrý životní pocit.

Účinné přípravky z pravé brazilské guarany 

( z guaranových ořechů)

Výrobky byly schváleny jako doplňky stravy, nejsou  léky, nenahrazují pestrou stravu . Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Uchovávejte mimo dosah dětí, skladujte v suchu. Jsou netoxické, nenavýkové, neukládají se v organismu, jsou dobře vstřebávány a metabolizovány.Výrobky jsou v souladu s platnou legislativou EU a jsou notifikovány Ministerstvem zdravotnictví ČR.

 

 

Co uvádí literatura

Guarana – užívání guarany před zkouškami, představováním nebo pohovory

Přibližně jednu až dvě hodiny před začátkem zkoušky užijte guaranu . ..Během zkoušky a krátce před ní byste neměli konzumovat žádné další produkty s obsahem kofeinu….

Guarana a zdravý spánek –guarana vede jen velmi zřídka k potížím s nočním spánkem. Dokonce i lidé, kteří v tomto ohledu reagují citlivě na kávu, guaranu většinou snášejí vysloveně dobře. Mnohé zprávy od konzumentů připouštějí dokonce závěr, že při pravidelném užívání guarany zásluhou posílení nervů problémy se spánkem časem pomíjejí a spánek se stává podstatně hlubším a více osvěžuje.

Guarana  ze semen jihoamerického keře paulinie nápojné (paulinia cupana )obsahující jako hlavní účinnou látku přírodní alkaloid guaranin. Přípravky s guaranou obsahují dále řadu účinných aktivních látek, např. theofylin, , theobromin a saponiny. Guarana byla po staletí užívána amazonskýni domorodci ve formě nápoje pro její silný povzbuzující účinek.

urychluje svalové zotavení prostřednictvím ATP a acetylcholinu. Má protistresový  efekt na funkci buněčných membrán, pozitivně působí i na kvalitu mozkových přenášečů.

Použitá literatura:

Walter Lübeck „ Guarana elixír dlouhověkosti“ , Fontána Olomouc 2002
Ing. Jarmila Mandžuková, „Léčivá síla vitaminů, minerálů a dalších látek“ ,Benešov 2015
RNDr. Petr Fořt. CSc. „ Výživa nejen pro kulturisty“, Pardubice 1996
MUDr. Martin Nouza, CSc. ,MUDr.Jaroslav Svoboda „ Chronický únavový syndrom v otázkách a odpovědích“ Praha 1996

Co ukázaly lékařské výzkumy ?

Průběžně jsou s těmito, ač potravinovými doplňky získávány stále zajímavější praktické zkušenosti. GVARANAL nachází své místo tam, kde se vyžaduje schopnost dlouhodobé koncentrace a pozornosti, bezchybné činnosti, zlepšené vybavitelnosti paměti. Zvyšuje ostražitost a bdělost při dlouhodobém sledování přístrojů. Příznivé ohlasy jsou od řidičů, od programátorů na počítačích, od řídících pracovníků, špičkových manažerů a studentů. Účinek je dlouhodobý (až 8 hod.) s nástupem do cca 30 minut.

 

Poděkování firmě Hemann od Brigady rychlého nasazení

GVARANAL snižuje pocit hladu při odtučňovacích procedurách. Má své místo tam, kde se požaduje dlouhodobý výkon s nutností odepření stravy. Lze jej použít v průběhu horské tůry, horolezeckého výstupu, při dlouhodobém přesunu v podmínkách armády , u výsadkářů, u vojáků v bojovém nasazení. Jsou i zkušenosti, že má vliv na odstranění negativních účinků po požití alkoholu.

GVARANAL lze podávat při stavech vleklé únavy. Podpoří psychické zdraví při hojení v období rekonvalescence, v průběhu vleklých chorob. U základní léčby rakoviny zlepší pozitivní přístup k léčení, dodá tělu tolik potřebnou energii. GVARANAL se používá též při výživě sportovců. Všeobecně se zvyšuje odolnost nervové soustavy, urychluje vyplavení kyseliny mléčné ze svalů, což podpoří proces regenerace po sportovním výkonu nebo těžké práci.

MUDr. Oldřich Macharáček, Ústřední vojenská nemocnice Praha – Střešovice, 1998

 

Současná legislativa EU o zdravotních tvrzeních a léčebných tvrzeních nám, bohužel, neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací o účincích obsahových látek. U doplňků stravy nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás, či ve Vás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku. Pro další informace hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.