Dědek Kořenář Chmelová směs 100ml

360 Kč
S DPH

- Hormonální rovnováha

- vlasy, zdraví žen

- menopauzální a (před) menstruační komfort.

Počet

  • Platba kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány. Platba kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány.
  • Garance doručení zboží. Doprava zdarma nad 1500 Kč, u produktů Starlife doprava ZDARMA
  • Zboží Vám nevyhovuje? My se na Vás zlobit nebudeme. Zboží Vám nevyhovuje? My se na Vás zlobit nebudeme.

Chmelová směs VK+ *Vlasatec*

Doplněk stravy

Doporučené dávkování:
Užívá se 2-3×D ½-2 lžičky do 1-2 dcl vody, kdykoliv se to hodí.

Složení:
Etanol, voda, bylinný extrakt z chmele, lopuchu, kopřivy, břízy, kontryhele, řebříčku, fenyklu, arniky, červeného jetele, šalvěje.

Povolená výživová a zdravotní tvrzení dle nařízení EU:

Chmel

Uklidňující účinek, dobrý spánek, antioxidant, normální hladina cholesterolu v krvi, normální trávení, menopauzální komfort, normální činnost nervové soustavy.

Lipové květy

Pocení.

Kopřiva

Normální stav kostí, vlasů a nehtů.

Heřmánek

Antioxidant, metabolismus lipidů, kognitivní a duševní zdraví, pozitivní nálada – relaxace – spánek.

Bříza bělokorá

Přispívá k normálnímu trávení

Levandule

Normální trávení – relaxace, spánek.

Lopuch větší – kořen

Pročištění krve.

Měsíček lékařský

Osvěžení těla, normální funkce jater a střev, trávení, stav pokožky.

Šalvěj lékařská

Hormonální rovnováha, vlasy, zdraví žen, menopauzální a (před) menstruační komfort.

Zevní použití:

Pro podporu vlasového růstu se nejvíce osvědčil odvar z kopřivy. Obvykle se používá nať, ale někdo sbírá jen kořínky, kterých kopřiva až tak moc zase nemá, a pěkně si zdevastuje záhonek s kopřivou. Kořínky mají tu výhodu, že neobsahují chlorofyl, který se poměrně rychle mění z tmavozelené barvy na skoro černou, a blondýnkám tedy nehrozí, že by mohly být zelínky. Další z kytek vařených za tímto účelem jsou kořen lopuchu, list břízy a šištice chmele. V jakékoliv kombinaci jsou tyto nejlepší. Obden je potřeba 2 minuty vařit a 20 minut spařovat asi lžíci předchozí směsi, nebo i jediné kytky z nich, a po scezení vetřít do vlasové pokožky lbi.Teprve potom je v pořadí výhodnosti aplikace VK – s o něco slabším účinkem, ale pohodlnější.
Doporučuji 2-4× týdně před umytím hlavy (někdo i místo mytí) vmasírovat trochu VK do pokožky kštice, ponechat chvíli (asi 5-10 minut) působit a omýt obvyklým způsobem. VK lze také přidávat do kvalitních hustých šampónů v poměru 1:4 až 1:1 (před každým použitím protřepat!).

Upozornění:
Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Výrobce:
NOVY s.r.o., Přeloučská 226, Pardubice, ČR

_____________________________________________________________________________

Účinky použitých bylin dle Dědka kořenáře:

chmel, lopuch, kopřiva, bříza, kontryhel, řebříček, fenykl, arnika, jetel

U chmelu, fenyklu a jetelu se uvádí značný fytoestrogenní účinek, který je využívaný při potížích se ženským přechodem, nepravidelnou menstruací, premenstruačním syndromem, hormonální nerovnováhou, a dokonce má příznivý vliv i zevně na růst vlasů, který podporuje i kopřiva, lopuch a bříza. Kombinace těchto bylin působí i na činnost štítné žlázy, pokud ale tato není blokována přiskřípnutím nervu u míchy kolem C5. Arnika je bylinka s přednostním účinkem na prokrvování a cévy, tak ji doporučujeme v kombinaci s typicky ženským kontryhelem na potíže s endometriem při bolestivém menzes. Řebříček má hlavní úkol podpořit imunitu a doplnit efekt ostatních bylin. Podobně i kopřiva, jejíž energetické působení na organizmus je popisováno snad všemi bylinkáři. Pro zachování efektu je vhodné čaj z těchto bylin nekyselit.

Shrnutí: Vnitřně pro vylepšení pravidelnosti cyklu žen. Také po hormonální antikoncepci nebo při premenstruačním syndromu. Přechodové potíže. Zevně na vlasorůst žen.

--------------------

Upozornění:

Tento přípravek je doplněk stravy. Není náhradou pestré stravy.

Veškeré informace nejsou zamýšleny jako výživová či zdravotní tvrzení dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, ani jako lékařská doporučení. V případě konkrétních zdravotních problémů se vždy obracejte na svého lékaře.

 

DED-VK100