HEMANN MSM pro zdravé klouby 60 tablet

366 Kč
S DPH
Počet

  • Platba kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány. Platba kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány.
  • Garance doručení zboží. Doprava zdarma nad 1500 Kč, u produktů Starlife doprava ZDARMA
  • Zboží Vám nevyhovuje? My se na Vás zlobit nebudeme. Zboží Vám nevyhovuje? My se na Vás zlobit nebudeme.

Funkce výrobku je :

• vyživuje klouby a zmírňuje bolest
• posiluje pohybovou soustavu
• udržuje zdravé, ohebné klouby a šlachy
• regeneruje klouby a šlachy

Doporučená denní dávka (DDD) - 3 x denně 1 – 2 tablety. Nutno zvýšit konzumaci tekutin / vody/.

Vhodná kombinace:
MSM tablety na klouby, Beneflamus bohemicus
- pro dobrou pohyblivost, (omlazující kombinace)

MSM tablety na klouby, Gvaranal lecitin - pro pružnost kloubů a šlach
MSM tablety na klouby, Inulín tabl. - pro zdravé kosti, zlepšení vstřebávání vápníku
MSM tablety na klouby, Antistress konc. - pro fyzické zdraví při stresu

MSM – látka, která je součásti našeho výrobku MSM tablety pro zdravé klouby obsahující – minerál - přírodní síru, má zásadní význam pro normální fungování a strukturu těla. Síra je stavebním kamenem pro proteiny a pojivové tkáně, které tvoří naši tělesnou hmotu, pro enzymy, které řídí nesčetné chemické reakce a pro účinné přírodní sloučeniny, které nás chrání před toxicitou a škodlivým oxidačním stresem. Síra je součásti doslova každé tkáně, zejména pak tkání obsahujících velké množství proteinů – červených krvinek, svalů, kůže, vlasů a nehtů . Také síra má dlouhou tradici v léčitelství, ale při dnešní fascinaci vitaminy a minerály je v současnosti přehlížena. Množství lékařských výzkumů uskutečněných během let naznačují, že v artritických kloubech je nižší než obvyklé množství síry. Výzkum ukázal, že koncentrace síry v artritických chrupavkách dosahovala pouze jedné třetiny množství v normální chrupavce.

MSM – přírodní síra napomáhá:

- zesílení nehtů a vlasů
- tvorbě zdravé kůže, chrupavky, pojivové tkáně
- odbourání zánětu, užití při onemocněních kloubů – osteoartróza, revmatoidní artritida
- tlumení bolestivosti a otoků

Bezpečnost, toxicita, nežádoucí účinky: Je to bezpečná, netoxická látka bez nežádoucích účinků. Tolerance látky je velmi dobrá. Další součást našeho výrobku MSM tablety pro zdravé klouby je rostlina - Harpagophytum procumbens – má použití při artritidě a revmatismu pro své protizánětlivé účinky.

Od konce druhé světové války bylo harpagophytum užíváno v léčebných zařízeních v celé jižní Africe a některých nemocnicích a klinikách v Německu jako prostředek pro léčbu zánětlivých onemocnění. Většina z těchto pokusů přinesla částečný až úplný úspěch.

První publikovaná zpráva o těchto počátečních výzkumech vyšla v roce 1958. V této zprávě se uvádí, že harpagophytum účinně omezuje zánět a otoky u experimentálně vyvolané artritidy. (Zorn.B. Uber die antiarthritische Wirkung der Harpagophytum. Wurzel 1958). V roce 1962 byla identifikována aktivní složka harpagosid (Tunman,P. a Lux, R. „ Zur Kenntniss der Inhaltsstoffe aus der Wurzel von H.p. „ Deutsche Apotheker-Zeitung, 1274-1275,1962 a 395-396.1963) a v roce 1970 byla tato složka podrobena rigorosním křížovým farmakologickým testům, při nichž byl protizánětlivý účinek potvrzen. (Eichler,O.Koch, C. „Uber die antiphlogistische, analgetische und spasmolytische Wirksamkeit von Harpagosid. “Arzneimittel-Forschung, 20(1),107-109, 1970). Ukázalo se, že preparáty z celého harpagophyta jsou účinnější než čistý harpagosid. Bylo prokázáno, že obojí je bezpečné, navíc se ukázalo, že protiartritický účinek není výsledkem nějakého působení rostliny proti bolestem, protože rostlina žádné takové účinky nemá. Mezitím se objevovaly další zprávy se sděleními o dobrých klinických výsledcích. V jednom případě bylo více než 100 pacientů léčeno buď samotným harpagophytem nebo kombinaci rostliny a klasické léčby. Přibývalo dokladů o nejedovatosti. Byly identifikovány další důležité složky: harpagit, procumbit, beta-sitosterol, stigmasterol, mastné kyseliny, triterpen a flavonoidy. Mladší zprávy konstatují, že přípravky z harpagophyta jsou velmi vhodné pro léčení chronického revmatismu, artritid, dny, bolesti v dolní části zad způsobených spondylosou, (nezánětlivé onemocnění meziobratlových plotének, které ztrácejí svou pružnost a v těžších případech mohou i vyhřeznout a utlačit míšní kořen s důsledky pro pohyblivost a citlivost určité části těla), neuralgie, bolestí hlavy a lumbaga (ústřel, náhle vzniká bolest v bederní krajině spojená s křečí zádových svalů). Jedná práce konstatuje, že protizánětlivé účinky rostliny jsou shodné s účinky pyrazolonových derivátů a fenylbutazonu, obecně předepisovanému proti artritidě. Existují zprávy o účinku proti bolestem, které jsou však subjektivního charakteru. Objektivní testy vyzněly v tomto bodě nejednoznačně. Úleva od bolesti je pravděpodobně vedlejší příznivý efekt omezení zánětu. Vyskytují se časté zprávy o zlepšení pohyblivosti kloubů a také o zlepšení pocitu pohody. Lékaři v Evropě běžně injekčně aplikují výtažky z harpagophyta přímo do artritických kloubů, kde účinkují na zmenšení zánětu přibližně stejně jako kortizon. Stejně jako ve většině postupů při léčbě artritid není ani při tomto způsobu ve všech případech dosaženo úspěchu.  Těch úspěšných je ale dost na to,aby byly zýrukou pro další výzkum rostliny a také proto, aby mohla být doporučována jako možný léčebný postup.                                                                                                                                                                                                                                

Zdravotní tvrzení, která o Harpagophytu uvádí instituce v EU, zabývající se působením léčivých rostlin na organismus: Britská farmakologická společnost (British Pharmacopoeia) uznává, že harpagophytum má vlastnosti protizánětlivé, protirevmatické, analgetické, sedativní (uklidňující) a diuretické (močopudné) , je vhodný při revmatismu, artritidě (zánět kloubů),dně (kloubní onemocnění způsobené poruchou metabolismu a vylučování kyseliny močové),myalgii (bolesti svalů),fibroze (zmnožení vaziva v určitém orgánu na úkor jeho funkční tkáně),lumbagu (viz výše) a doporučuje tuto rostlinu při léčbě revmatismu (British Herbal Pharmacopoeia, British Herbal Medical Association,West Yorks).
 - pomáhá posilovat pohybovou soustavu
- pomáhá udržovat klouby v dobrém zdravotním stavu
- pomáhá udržovat ohebnost kloubů a šlach
- pomáhá udržovat dobrou mobilitu

Balení: 60 tablet

Hemann
HEM-005TBL