TCM Bohemia Pohlazení ranní rosy sprej AH CHOO 15ml

345 Kč
S DPH
Počet

  • Platba kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány. Platba kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány.
  • Garance doručení zboží. Doprava zdarma nad 1500 Kč, u produktů Starlife doprava ZDARMA
  • Zboží Vám nevyhovuje? My se na Vás zlobit nebudeme. Zboží Vám nevyhovuje? My se na Vás zlobit nebudeme.

Sprej pro koutky, afty, bolesti v krku, rýmu, alergii.

Hlavní zaměření
- zanícené koutky
- opary na rtech
- afty
- zánět dásní
- bolesti a zarudnutí v krku
- čepy na mandlích
- opakující se pálení v krku
- ucpaný nos
- rýma akutní či chronická
- alergická rýma
- pálení v nose

Sprej obsahuje bylinnou recepturu, jejíž společným účinkem je zklidnění zánětu na sliznicích. Netradiční způsob podávání ve spreji umožňuje snadné uchovávání směsi i její aplikaci na postižená místa. Soubor bylin zajišťuje komplexní účinek. Působí na mikroorganizmy (baktérie, viry i kvasinky), které se uplatňují při zánětech sliznice a brání jejich přemnožení. Některé složky mají prokázaný přirozený protialergický efekt, který pomáhá odstranit otok sliznice a tím zajistit její „oplasknutí“, popřípadě snížit produkci hlenu. Poslední skupina zajišťuje znovuobnovení a dorůstání sliznice, zničené zánětem – například u aftů.

Poznámka
Mnohé z bylin ve spreji mají opakovaně prokázaný příznivý vliv při lokálním použití.
Šišák bajkalský – složka baicalin má širokospektrální inhibiční efekt na stafylokoky, diplokoky, pseudomonas, escherichie, či mikroby vyvolávající dyzentérii a choleru (Chinese herbology, 1988; 137:140).
Koptis čínský – účinná složka berberin a další prokázaly antibiotický efekt na escherichie, pseudomonas, protea, stafylokoky, beta hemolytické streptokoky, bordetellu a další. Další práce potvrdila protiplísňový účinek a vliv na viry chřipky (Chinese herbology, 1988; 137:140, Journal of integrative chinese and western medicine, 1989; 9(8):494).
Forsytie převislá – účinné látky snižují propustnost kapilár a tím redukují otok a zánět ((Journal of science and research, 1982; (3):35). Esenciální oleje z forsytie působí proti-bakteriálně na stafylokoky, streptokoky, neisserie, salmonelu a některé plísně a viry (dtto).
Podobné účinky má všech čtrnáct bylinných extraktů obsažených ve spreji.

Způsob použití
Sprej obsahuje 150 aplikací. U akutních projevů používáme opakovaně několikrát denně.
U náběhu na zánět mandlí či krku používáme častěji – až 4x za hodinu do doby zklidnění, poté podávání zvolníme na 3-5 aplikací za den.
Pro ucpaný nos či alergickou rýmu vstříkneme sprej do každé nosní dírky 3-5 x za den.
Pro preventivní podávání například u opakovaných ranních bolestí v krku při oslabené imunitě aplikujeme do krku ráno a večer.
Pumpička nádoby někdy obsahuje vzduch, v tomto případě vstříkněte opakovaně, až ucítíte na sliznicích hořkou chuť aplikované tekutiny.
Jednou dávkou se rozumí jedno vstříknutí, u většího rozsahu zánětu několik vstříknutí.

Soudobý pohled
Sprej POHLAZENÍ RANNÍ ROSY obsahuje bylinnou recepturu, jejíž společným účinkem je zklidnění zánětu na sliznicích. Netradiční způsob podávání ve spreji umožňuje snadné uchovávání směsi i její aplikaci na postižená místa. Soubor bylin zajišťuje komplexní účinek. Působí na mikroorganizmy (baktérie, viry i kvasinky), které se uplatňují při zánětech sliznice a brání jejich přemnožení. Některé složky mají prokázaný přirozený protialergický efekt, který pomáhá odstranit otok sliznice a tím zajistit její „oplasknutí“, popřípadě snížit produkci hlenu. Poslední skupina zajišťuje znovuobnovení a dorůstání sliznice, zničené zánětem – například u aftů.

Kombinace s dalšími produkty
Sprej vhodně kombinuje podávání bylinných kuliček, jejichž společným jmenovatelem je protizánětlivá aktivita – podrobněji viz „přehled a členění produktů“.

Autor směsi
Moderně sestavená směs z bylin, jejichž první zmínky v lékopisech se objevují na začátku našeho letopočtu.

Balení: sprej 15ml

TCM Bohemia
TCM-450