E-shop

Lapačo kůra 50g

39 Kč
S DPH
Počet

  • Platba kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány. Platba kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány.
  • Garance doručení zboží. Doprava zdarma nad 1500 Kč, u produktů Starlife doprava ZDARMA
  • Zboží Vám nevyhovuje? My se na Vás zlobit nebudeme. Zboží Vám nevyhovuje? My se na Vás zlobit nebudeme.

Lapacho pochází z oblasti střední Ameriky a je rozšířeno od Mexika až po Peru. Je to strom dorůstajicí výšky až 20 metrů. Kůra je poměrně hladká, vnější strana má šedou barvu, vnitřní červenohnědou. Dřevo je zelenohnědé, velmi tvrdé. Listy jsou vstřícné, celokrajné nebo mírně pilovité. Květy jsou růžové až tmavočervené. Drogou je kůra - Cortex Lapacho (Tabebuiae) - má protirakovinové účinky, tlumí rozvoj leukémie. Lapacho výrazně posiluje imunitní systém, odstraňuje všechny nebezpečné usazeniny v těle jakými jsou toxiny nebo těžké kovy a působí jako přírodní antibiotikum. Dále podporuje látkovou výměnu, posiluje vnitřní orgány, posiluje srdce potažmo krevní oběh, uklidňuje nervy, působí protizánětlivě, zabraňuje vytváření otoků, normalizuje hladinu cukru a mohli by jsme pokračovat snad do nekonečna :-). Důležitým zjištěním rovněž je, že doposud nebyly zaznamenány žádné negativní účinky.

 

Příprava Lapacha není nijak složitá a zvládne ji opravdu každý. Postačí nasypat do varné nádoby 1 až 2 lžíce Lapacha, zalít studenou vodou a přivézt k varu. Poté na mírném ohni 5 minut povařit, odstavit a nechat ještě dalších 15 minut louhovat. Výsledný nápoj slijeme přes sítko a je hotovo.

Pije se buď teplý nebo studený nápoj a pro většinu lidí má vcelku příjemnou a přijatelnou chuť i vůni. Samozřejmě je možné si čaj z Lapacha mírně přisladit, například medem.

Řada zdrojů rovněž doporučuje provádět tzv. očistné kůry, kdy po dobu několika týdnů, nejčastěji 2 až 3, pijeme denně nápoj z Lapacha, pak si uděláme týdenní přestávku a znovu pokračujeme.

 

NAT-138