Bříza list řez 50g

26 Kč
S DPH
Počet

  • Platba kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány. Platba kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány.
  • Garance doručení zboží. Doprava zdarma nad 1500 Kč, u produktů Starlife doprava ZDARMA
  • Zboží Vám nevyhovuje? My se na Vás zlobit nebudeme. Zboží Vám nevyhovuje? My se na Vás zlobit nebudeme.

Hlavní farmakologicky účinné látky jsou flavonoidy. Dále obsahuje silice, třísloviny, saponiny a vitamín C. Diureticky ( močopudně) působí flavonoidy a silice, přičemž nedochází k dráždění ledvin. Podporuje také vylučování solí ( saluretikum), používá se  při zvýšené koncentraci kyseliny močové v krvi.  Pro tuto schopnost se přidává do čajových směsí proti revmatismu, do čajů pro jarní očistnou kůru, při zánětech kloubů, padání vlasů atd. Při pravidelném používání byly prokázány mimořádné účinky při léčbě některých forem ledvinových kamenů a při dně.

Zevně se uplatňuje k přípravě dezinfekčních koupelí, v kosmetice se využívá výluh jako čistící prostředek uvolňující ucpané póry a podporující regenerační schopnost kůže.

Jarní míza získaná navrtáním kmenů poskytuje tzv. březovou vodu používající se ve vlasové kosmetice. Konzervuje se a vyrábějí se z ní vlasová tonika omezující tvorbu lupů, bránící zvýšenému maštění vlasů, zlepšují jejich pružnost a lesk. Prášek z kůry se dříve používal k zasypávání lišejů, suchou destilací dřeva a kůry se získává březový dehet (Pix betulae), používaný dříve v kožním lékařství k přípravě mastí.

Farmakologická skupina: Diuretikum

Kontraindikace: nejsou známé, opatrní by měli být lidé se srdečně-cévním onemocněním.

Dávkování: 2 - 3 g několikrát denně

Upozornění: Během léčby musí být zajištěn dostatečný přísun tekutin

NAT-033