Dědek Kořenář Jírovcová směs 100ml VXK (varixy) | Bylinky Naturius. Zdraví a krása z boží lékárny
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Dědek Kořenář Jírovcová směs 100ml VXK (varixy) | Bylinky Naturius. Zdraví a krása z boží lékárny

 

Dědek Kořenář Jírovcová směs 100ml VXK (varixy)

Číslo výrobku:
DED-VXK
 
Naše cena s DPH:
295 Kč
 
Naše cena bez DPH:
243,79 Kč
 
Váha:
0.25 kg
 
Množství:
81
 
Termín dodání:
Skladem
 
 
 
ks
 
 
 

Varianty:

 
 

Popis výrobku

Žíly, žilky, otoky nohou, křečové žíly, bolesti a křeče končetin, proleženiny

Komentář Dědka Kořenáře:

Kdekdo má křečové žíly, ale jejich odstranění neřeší příčiny vzniku, které jsou jak místní, tak celkové. Byliny s celkovým účinkem jsou ale na „křečáky“ slabé. Ovšem ani samotné VXK jejich příčinu nevyřeší, je jen laskavějším a o něco lepším řešením důsledku, než je v kraji zvykem.
Při volbě vhodných bylin jsem vycházel z toho, že jírovec obsahuje saponiny, které se využívají hlavně k odmývání usazenin v kapilárním, lymfatickém i cévním řečišti v místě mazání. Zlepšuje tedy významně možnosti lokální látkové výměny a tím usnadňuje dopravu živin a zplodin do a z mazaného místa.

Bolest nohou:
Únavové bolesti nohou nejčastěji pramení z nevyplavení kyselin blokovaných ve svalech. Mazáním směrem k srdci se situace obvykle zlepšuje, takže bolest se postupně snižuje, není-li přítomen nějaký závažnější zdroj bolesti, jako je zánět žil apod. Přesto je mazání VXK i v tomto případě prospěšné, i když třeba ne dostatečné. Potom doporučuji přidat ještě mazání Měsíčkovým olejem MO pro zvláčnění podkožních vaziv a aktivizaci lymfy.
VXK je výhradně zevní přípravek, který používám ve snaze opravit křečové žíly, zlepšit prokrvení končetin a kapilární a lymfatický tok, zvýšit pružnost cév a zpomalit degeneraci kloubů a vaziv. Též pro prevenci cévních a kapilárních potíží projevujících se nejen křečovými žilami nebo rozšířenými kapilárami (venektáziemi), ale i bolestmi při pohybu a únavou svalů, kloubů, páteře, otoky a podobně. VXK také úspěšně aplikuji na rozšířené kapiláry v obličeji – zde pokožku masíruji směrem toku lymfy od středové oblasti do strany k uchu.